21 березня в усьому світі відзначається Міжнародний день лісів або Всесвітній день захисту лісів, який був заснований в 1971 році і з тих пір відзначається щороку.
Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй резолюцією A/RES/67/200 проголосила 21 березня Міжнародним днем лісів. Цей день покликаний привернути увагу до важливості значення лісів для життя на планеті, підвищити обізнаність суспільства про їх надзвичайно важливу роль. Міжнародний день лісів відзначають в усіх країнах світу.
Проблема збереження лісу та його багатств стоїть сьогодні в ряду найважливіших екологічних завдань для всіх країн світу. В останні роки тенденції, пов'язані зі зменшенням лісів на Землі, викликають тривогу не тільки у екологів, але й у всього міжнародного співтовариства.
У зв'язку з цим, основним завданням Міжнародного дня лісу є привернення уваги жителів планети до проблеми збереження лісів, інформування про значимості лісових екосистем, їх дійсному стані, основні заходи їх захисту та відновлення
Всесвітній день лісів святкується в день весняного рівнодення в Північній півкулі, що за традицією вважається першим днем весни і є символом нового життя та нових починань. Звичайно в Південній півкулі цей день є днем осіннього рівнодення, але в будь-якому випадку даний період є сприятливим для посадки та росту дерев.
Ліси забезпечують суспільство багатьма цінностями. Це не лише чиста прісна вода, безпечна домівка для нашої флори та фауни, деревина для наших будівель, сировина для паперу, пилок та нектар для бджолярства, неймовірна кількість безцінних археологічних, історичних та культурних об’єктів. Це – саме життя. Тому любіть ліс і святкуйте це чудове свято разом.
У побуті усім відома речовина глюкоза. Вона міститься у фруктах, її розчин використовують в медицині для підтримання життєдіяльності організму. А от, що це за речовина з точки зору хімії? Сьогодні учні 11 класу досліджували якісні реакції на глюкозу. Було цікаво спостерігати, як дві речовини за різних умов утворюють різні продукти, а саме виявляють властивості багатоатомного спирту та альдегіду. Думаю, проведена лабораторна робота добре запам`яталась усім учням.
Георг Ом народився в Німеччині 16 березня 1787 року. Сім'я проживала в місті Ерланген. Батько Георга рано овдовів, тому самостійно виховував дітей. Особливу увагу він приділяв освіті хлопця, роблячи наголос на вивчення математики і фізики.
Базову освіту Ом отримав у гімназії, після чого вступив до Ерлангенского університету. Паралельно на старших курсах він почав вчителювати, викладаючи математику в одній зі шкіл Швейцарії. По закінченню університету Ом отримав вчену ступінь доктора філософії і був прийнятий доцентом на кафедру математики.
В цей час були опубліковані перші роботи науковця. Незабаром після цього Ому запропонували працювати в кельнській колегії. Там він активно зайнявся своїми науковими дослідженнями, особливо цікавлячись протіканням електричних струмів.
У 1826 році вийшла монографія Ома «Теоретичне дослідження електричних ланцюгів». У цій роботі він експериментально довів суть електричних властивостей провідників. Потім були роботи Георга, присвячені акустичному закону і молекулярній фізиці.
Все своє життя Ом присвятив науці, так і не обзавівшись сім'єю. Його відкриття були визнані видатними та дозволили людству зробити величезний крок у розвитку. Видатний науковець 6 липня 1854 року.
четвер, 9 березня 2017 р.
У 10 класі діти виконували лабораторну роботу у якій вивчали активність різних металів. Діти, активно проводили експерименти, обговорювали побачене, робили висновки.
Учні 11 класу досліджували розчинність жиру (олії) у різних розчинниках, а саме: воді, спирті та бензині. Діти спочатку робили припущення як буде розчинятись жир, а потім на практиці досліджували це фізичне явище. Після експерименту учні намагались пояснити чому жир розчиняється, (чи ні) у розчинниках, коментували побачене.
Сьогодні у 9 класі діти знайомились із багатоатомними спиртами. Вони досліджували їх фізичні властивості, знайомились із тим, де застосовують дані речовини. А також за допомогою лабораторної роботи вивчали деякі хімічні властивості. Урок пройшов у позитивному настрої, діти з цікавістю дізнавались про речовини, які непомітні у побуті, але так часто використовуються у повсякденному житті.
1-го березня відзначається надзвичайно світла та радісна подія — свято приходу весни. Довгоочікувану весну прийнято було зустрічати ще за часів язичників. Традиція вшанування весни, яку уособлює прекрасна дівчина, збереглася і до наших часів.
Легенда свідчить, що колись Сонце зійшло на землю в образі прекрасної діви. Але злий Змій закрив красуню в своєму палаці. І в цю мить все навколо змінилося: замовкли птахи, перестали веселитися діти, світ став похмурим і сумним. Врятувати Сонце зважився тільки один молодець. Він шукав палац, в якому захована дівиця, цілий рік. В нерівній боротьбі юнак переміг Змія та визволив Сонце. Після цього ожила вся природа, але цього вже не зміг побачити молодець, оскільки був сильно поранений і помер. Його кров капала на білий сніг, який поступово починав танути. І на цьому місці виросли прекрасні проліски. Зараз під час свята приходу весни прийнято розповідати цю легенду. Незмінними атрибутами цього дня є квіти, зокрема проліски, які стали вісниками приходу весни.
У наш час свято приходу весни широко відзначають в Молдавії, Румунії та Болгарії.